A rendszer elhelyezése mindenkor előzetes diagnosztikai vizsgálatot, műszeres nedvességmérést és tervezést igényel. A feldolgozott adatok alapján elkészített terv szerint a telepítés az alábbi technológiai sorrendben történik.
A falazat kritikus pontjain a készülékek által legkevésbé „belátható részeken”
A falazat kritikus részein történik a nedvességmérés. A mérési profilok a padlószinttől indulva emelkednek 25 cm-es furattávolsággal mindaddig, amíg száraz értéket nem mérünk. A mérési helyek darabszáma 8-12 db között változó, valamint helyenként 4-7 magassági profil készül.
A mérés CM 1000 mérési eljárással készül. A mérés lényege: A falazatból kivett furatmintákból (5 vagy 10 gr), karbit mész reagensre előálló nyomásérték leképezi a minta nedvességtartalmát, ami átszámítható CM súly % értékre. Ezen mérési eredményeket írásban rögzítjük a későbbi ellenőrzés céljából.
A mérés lényege: A mérés a falazatban jelenlévő nedvesség mennyiségére és a nedvesség mozgási irányának behatárolására szolgál.
A falazatban több helyen mérési szondát elhelyezve a két szonda között a víztartalom függvényében elektromos feszültséget lehet mérni, mivel a falazatban áramló nedvesség a szerkezetben elektromos feszültséget indukál. A feszültség nagyságából és előjeléből lehet következtetni a fentiekre.(Az eredmények minél nagyobbak a víztartalom annál nagyobb. Pozitív mérésnél a falazatban a víz jelenleg is felfelé mozog, negatív mérésnél a víz a mérés idején lefelé mozog.)
A készülék(ek)et a hangolási terv alapján szerelik fel a technikusok, az esetek többségében a mennyezetre rögzítve, de előfordul falra szerelés is falikarok segítségével. A berendezések labor körülmények között készülnek a technikusoknak a helyszínen csak a telepítési hely pontos kiválasztását (hangolási terv helyszínre történő adaptálása) és a rögzítést (különböző módok lehetségesek), valamint a készülék egyen potenciálra hozását kell elvégeznie. A felszerelés után a különböző zavaró faktorok kimérése történik, alacsony illetve magas frekvenciás zavarmérőkkel. Szükség esetén a telepítési hely módosítása.
Alaprajz készítése (kiegészítés a szükséges információkkal, színezés, falnedvesség emelkedési diagram elkészítése). Épület analízis csekklista, és a kísérő intézkedések csekklista kitöltése, a szükséges intézkedések megbeszélése rögzítése írásban.
A készülék telepítése előtt elvégzett potenciálméréseket újra elvégezzük és ezek változásából kontrolálható az adott helyen a berendezés működése. A potenciál értékek az aquapol készülékek hatására jelentősen megváltoznak, ami már a telepítést követő 1 órában mérhető.
Amennyiben az aquapol készülékek olyan helyre kerülnek telepítésre, hogy a mechanikai védelmük és a vagyonvédelmük nem biztosítható a technikusok védő burkolattal látják el a készülékeket. Ezen védelemre nagyon kevés esetben van szükség.
A mérési eredményeket a technikusok a helyszínen kiértékelik és felállítják a felújítás ütemtervét.